Haber

Akşener İYİ Parti’den ayrıldı: El salladı, gülümsedi

ANKARA- İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener parti merkezinden ayrıldı. Akşener ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ile son dakika görüşmesi yapacağı öğrenildi.

Görüşmenin Marriott Hotel Ankara’da gerçekleşmesi bekleniyor.

Akşener’in toplantıya katılma kararı henüz netlik kazanmazken, İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu bir açıklama yapacak.

Ne oldu?

CHP, Saadet Partisi, DEVA Partisi, Gelecek Partisi ve Demokrat Parti liderlerinin saat 14.00’teki toplantısına dakikalar kala İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş YETERLİ, Parti Genel Başkanı Meral Akşener’i ziyaret etti.

Saat 14.00’te toplanması gereken 5’li masa toplantısı da bu toplantının sonucunun beklenmesi için ertelendi. İki belediye başkanının ziyaretiyle Akşener’i yeniden masaya oturtmanın formülü netleşti. Buna göre Akşener Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş’ın yeni kabinede başkan yardımcılığı yapacakları açıklanırsa Millet İttifakı’na dönecekler.

İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu, “Millet İttifakı işbirliği ile başarıya ulaşan büyükşehir belediye başkanlarımız genel başkanımızı ziyaret ettiler. Ziyaretleri sırasında iki belediye başkanımıza yetkili ve icra yardımcılığı tekliflerini sundular. 13’üncü cumhurbaşkanı seçilecek.” Genel liderimiz bunu dakikalar içinde Sayın Kılıçdaroğlu’na iletecek. Katılımını bekliyor ve umuyoruz.” (DUVAR)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu