Haber

Denizli’de Demiryolunu Sel Felaketi Vurdu: Tren Son Anda Durdu

Denizli’de 4 günlük aradan sonra yeniden meydana gelen sel felaketi, karayollarının yanı sıra demiryolu hattında da çökmeye neden oldu. Arazilerini kontrol etmeye gittiklerinde çökmeyi fark eden vatandaşlar, karşıdan gelen treni son anda durdurarak bir facianın önüne geçti.

Denizli’de geçtiğimiz çarşamba günü meydana gelen sel, akşam saatlerinde yeniden yüzünü gösterdi. Kent merkezinde çok sayıda konutun sular altında kaldığı sel, şehir içi ve şehirlerarası ulaşımın ardından demiryolunu da vurdu. Şiddetli yağmurun ardından kanaldan taşan sular, tarım arazileri ile birlikte bölgeden geçen İzmir-Aydın-Denizli demiryoluna büyük zarar verdi. Demiryolunun Pamukkale ilçesine bağlı Goncalı ve Korucuk mahallelerinin ortasında oluşan su birikintisi nedeniyle çökme meydana geldi.

Arazilerini incelemek için bölgeye gittiklerinde demiryolundaki çökmeyi fark eden vatandaşlar, durumu ilgili birimlere bildirdi. Bu sırada bir trenin yaklaştığını gören vatandaşlar o yöne koşarak treni durdurdu. Ciddi bir çökme nedeniyle geçişine izin verilmeyen tren, en yakın istasyona yönlendirildi. Trenden indirilen yolcular başka araçlarla gidecekleri yere ulaştırıldı.

“Treni durduramazsak kötü şeyler olabilir”

Olayları cep telefonlarıyla kaydeden ve koşarak treni durduran vatandaş sakinler, “Evimiz yakın olduğu için bölgeye bakmaya geldik. Tren rayının çöktüğünü görünce yetkililere haber verdik. Aramamızdan 5 dakika sonra bile trenin geldiğini görünce o yöne doğru koşarak dur ihtarında bulundu.Çok şükür tren durabildi, durmasaydı kötü bir sonuç olabilirdi. Tanrı bir şekilde bizi buraya gönderdi.” – DENİZLİ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu