İş

FIFA yayıncısı EA yüzlerce çalışanını kovacak

ensonhaber.com

Küresel ekonomide yaşanan sıkıntılar dev teknoloji şirketlerini de etkiliyor. Bu nedenle birçok dev şirket işe alım ve işten çıkarmaları yavaşlatma politikasını benimsiyor.

ABD şirketleri dünya çapında yükselen faiz oranları arasında potansiyel bir ekonomik krize hazırlanırken, teknoloji firmaları en son işten çıkarmalara öncülük etti.

EA çalışanlarını işten çıkaracak

Electronic Arts (EA), Çarşamba günü yaptığı açıklamada, işgücünün yaklaşık yüzde 6’sını işten çıkaracağını ve ofis alanını azaltacağını söyleyerek işten çıkarmaları açıklayan en son büyük video oyunu yayıncısı oldu.

Geçen yıl Mart ayı sonunda yaklaşık 12.900 çalışanı bulunan EA, yapılandırma için yine 170 ila 200 milyon dolar arasında harcama yapmayı planlıyor.

CEO Andrew Wilson bir blog yazısında şunları yazdı:

Portföyümüze daha fazla odaklanmaya devam ederken, stratejimize katkı sağlamayan projelerden uzaklaşıyor, gayrimenkul ayak izimizi gözden geçiriyor ve bazı gruplarımızı yeniden yapılandırıyoruz.

Wilson, “FIFA” futbol video oyunu serisinin ve “The Sims”in arkasındaki EA şirketinin çalışanlara başka projelere geçmeleri için fırsatlar sağlayacağını ve bunun mümkün olmadığı durumlarda işten ayrılma ve ek faydalar gibi seçenekler sunacağını belirtti.

dortyolhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu