Haber

Havalimanından 15 Milyon Dolar Altın Çalındı

Kanada tarihinin en büyük soygunlarından biri Toronto Pearson Uluslararası Havalimanı’nda gerçekleşti. Havalimanından 15 milyon dolar değerinde altın çalındı. Olayı araştıran polis müfettişi olayı ‘olağanüstü soygun’ olarak nitelendirdi.

Hırsızlık 17 Nisan Pazartesi günü meydana geldi. Altınları taşıyan uçağın o akşam havalimanına inmesinin ardından içindekiler bir kargo tesisine nakledildi. Olayı soruşturan polis departmanı, hırsızlığın söz konusu kargo tesisinde gerçekleşmiş olma ihtimali üzerinde duruyor.

Kanada tarihinin en büyük hırsızlıklarından biri olarak kayıtlara geçebilecek soygunla ilgili açıklama yapan Müfettiş Stephen Duivesteyn, ekibinin her ihtimali incelediğini ve bunun olağanüstü bir soygun olduğunu söyledi.

Çalınan konteynerin yarım metrekare büyüklüğünde olduğunu kaydeden Müfettiş Duivesteyn, yükün ağırlığını paylaşmadı.

Toronto Sun gazetesinin haberine göre polis, soygunun arkasında hata örgütleri olabileceğini düşünüyor. Bu ihtimal kendisine sorulan Duivesteyn, bu konuda bir açıklama yapmak için henüz erken olduğunu söyledi.

Kanada’da bu büyüklükte bir soygun en son 2011 ve 2012’de, Quebec’teki bir depodan 18.7 milyon dolar değerinde 3.000 ton akçaağaç şurubu çalındığında meydana geldi.

Kanada makamları; Kargoyu taşıyan havayolu, kargonun menşei ve varış yeri gibi bilgileri açıklamadı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu