Haber

Kayseri’de Emniyet Binasında Tartıştığı Teknisyeni Öldüren Polis Memuru’na müebbet hapis istendi

Kayseri’de polis merkezinde çıkan tartışmanın ardından teknisyeni servis tabancasıyla öldürdüğü iddia edilen polis memurunun müebbet hapis cezasına çarptırılması talep edildi.

Sanık Ş.K. Hakkında hazırlanan ve “kasten öldürme” suçundan ömür boyu hapis cezası talep edilen iddianame, 2. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edildi.

Ş.K, iddianamedeki ifadesinde, olay günü karşılaştığı teknisyen SS ile konuşmak istediğini ancak karşı tarafın ondan kaçarak yangın merdivenine gittiğini iddia etti.

Konuşmak için arkaya gittiğini iddia eden Ş.K, şunları söyledi:

“Şikayette bulundun, sorunun ne?” Diye sordum. ‘Hiçbir sorunum yok’ dedi. Her şey orada yazıyor.’ “Kendisine engelli bir çocuğum ve hasta annesinin baktığını söyledim. Ben bunları sert bir şekilde söyleyince olay çıktı. Kaç el ateş ettim bilmiyorum. Şarjörümde 15 mermi olduğunu biliyorum. Olay bir anda gelişen diyalog sonrasında yaşandı. Kesinlikle planlamadım, pişmanım.”

Kocasinan ilçesi İl Emniyet Müdürlüğü binasında 14 Eylül’de teknisyen SS’yi servis tabancasıyla vurarak öldürdüğü iddiasıyla polis memuru Ş.K., 14 Eylül’de tartıştığı sırada gözaltına alındı. Tutuklanmıştı.

goksunajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu