Ekonomi

Mobil Telekomünikasyon İşletmecileri Derneği: Enerji sağlamak için tüm imkanlar seferber ediliyor

Dernekten yapılan açıklamada, m-TOD’un en yüksek önceliğinin deprem bölgesindeki vatandaşların iletişim ihtiyaçlarını karşılamak olduğu vurgulandı.

Açıklamada, üye operatörler Turkcell, Türk Telekom ve Vodafone’un, AFAD ve ilgili bakanlıklarla iş birliği içinde bölge halkına en yeterli hizmeti verebilmek için çalışmalarını sürdürdükleri bildirilirken, operatörlerin tümünü seferber ettiği belirtildi. deprem bölgesindeki baz istasyonlarına güç sağlama araçlarıdır.

Bölgedeki elektrik kesintilerinin iletişimi de etkilediği belirtilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

“Dağıtım şirketlerinin bölgeye elektrik temin edememesi, baz istasyonları için gerekli elektriğin jeneratörlerle sağlanmasını zorunlu kılıyor. Elektrik ihtiyacının karşılanması için operatörler tarafından hemen bölgeye 3 bin 485 jeneratör gönderildi. mobil güç kaynakları ve bu kaynakların çalışması için gerekli güç kaynağı sayesinde bağlantı sağlanabilmektedir, servis süreçlerinde kullanılmamaktadır.bazı sorunlar yaşanabilmektedir.Güç iletimi ile ilgili onarım çalışmaları hızla devam etmektedir.

Baz istasyonları devre dışı

Öte yandan maalesef depremler nedeniyle depremden etkilenen 10 ilimizdeki 3 operatörümüzün 8 bin 900 baz istasyonundan 2 bin 451’i aldıkları önemli hasar nedeniyle devre dışı kaldı. Baz istasyonları onarım çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Ayrıca bölgeye toplam 190 adet taşınabilir baz istasyonu sevk edildi. Depremden etkilenen ve bölgedeki arama kurtarma çalışmalarına destek veren vatandaşlarımız için çalışmalarımızın 7/24 devam ettiğini bir kez daha belirtmek isteriz. Depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı, yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz.”

kelkit-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu