Haber

Muğla Büyükşehir Belediyesi’nden Deprem Bölgesindeki Hasar Tespit Çalışmalarına Destek

Muğla Büyükşehir Belediyesi sarsıntı bölgesindeki yaraları sarmak için çalışmalarını sürdürüyor. 274 işçi ve 90 araçla bölgeye yardım ulaştıran Büyükşehir Belediyesi, 909 binada hasar tespit çalışmalarına altlık oluşturuyor.

Türkiye’yi kasıp kavuran depremin yaraları sarılmaya çalışılıyor. Bu kapsamda ulusal ve uluslararası birçok farklı kurum takviyelerini sürdürürken, Muğla Büyükşehir Belediyesi de deprem bölgesinde çalışmalarını sürdürüyor. 274 çalışanı ve 90 aracıyla bölgede bulunan Muğla Büyükşehir Belediyesi, çok sayıda binanın yıkıldığı ve hasar gördüğü kentlerde hasar tespit çalışmaları için takviye sağlıyor.

909 Binada Hasar Tespit Çalışması Yapıldı

Muğla Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki uzman teknik ekipler 5 küme halinde çalışmalarını sürdürürken, Kahramanmaraş’ın çeşitli bölgelerindeki yapıları inceleyerek bu yerlerin hasar tespitlerini yapıyor. Yapılan çalışmalar sonucunda bugüne kadar 909 binada hasar tespit çalışması yapıldı. Büyükşehir Belediyesi tarafından hasar tespit çalışmalarının yanı sıra vatandaşların günlük yaşamlarını sürdürebilmeleri için verdiği temeller de devam ediyor.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

yenicagahaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu