Haber

SOL Parti’nin eylemine polis müdahalesi: 100’e yakın gözaltı

Maraş merkezli sarsıntılarda meydana gelen ağır tahribat nedeniyle can kaybı ve bunun sonucunda çıkan skandallara ilişkin tepkiler ve protestolar sürüyor. Sol Parti İstanbul İl Örgütü’nün bugün düzenlediği harekete polis müdahale etti ve 100’e yakın partili gözaltına alındı.

SOL Parti Kadıköy İlçe Teşkilatı’nın bulunduğu Kadıköy’deki Bahariye Caddesi’nde planlanan taşınma öncesinde bölge polis tarafından kuşatıldı. SOL Partililer, polis ablukaya rağmen ilçe binasını terk ederek eylemi için toplandı.

SOL Parti üyeleri “Hükümet istifa” sloganları atarken, polis partililerin etrafını sararak müdahale etti. Polis müdahalesinin ortasında Sol Parti MYK Üyesi Alper Taş ve İstanbul İl Başkanı Deniz Demirdöğen’in de aralarında bulunduğu 100’e yakın partili gözaltına alındı.

SOL PARTİ: SİZ GİDECEKSİNİZ BİZ BU ÜLKEYİ YENİDEN KURACAĞIZ

Kadıköy’de polis müdahalesinin ardından Twitter hesabından açıklama yapan SOL Parti, 100’e yakın partilinin gözaltına alındığını duyurdu. Partiden yapılan açıklamada, “Siz gideceksiniz, biz bu ülkeyi yeniden kuracağız” denildi. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu