Haber

Türkiye İşçi Partisi, Seçim Bürosunu Muğla’da açtı. Milletvekili Adayı Mehmet Aslantuğ: “Benim İçin Mesele Siyaset Değil, Onur Mücadelesidir”

ESMA TURAN

Türkiye Personel Partisi (TİP), Muğla yılında seçim bürosunu açtı. Muğla Milletvekili Adayı Mehmet Aslantuğ“Benim için mesele siyaset değil, bir haysiyet mücadelesi. Bu haysiyet mücadelesinde sizin gibi ben de doğru yerdeyim diye düşünüyorum” dedi.

Türkiye İşçi Partisi, Muğla’nın Menteşe ilçesinde seçim bürosunu açtı. Açılışa TİP üyeleri ve milletvekili adaylarının yanı sıra vatandaşlar da katıldı.

“TARİHİ BİR SEÇİME GİDİYORUZ”

TİP Menteşe İlçe Başkanı Uğur Altınbaşak, şunları söyledi:

“Sevgili Muğla halkı, tarihi bir sürecin içindeyiz, tarihi bir seçime gidiyoruz. Kararlıyız ve heyecanlıyız. 20 yıldır korkulu rüya olan, özgürlüklerimizi kısıtlayan AKP rejiminden kurtuluyoruz. her alanda ülkeyi yoksulluğa, sefalete ve gericiliğe mahkum eden Son 26 gün… Muğla tarihi Boyunca solun, emeğin, laikliğin, kadın emeğinin, ekolojinin en güçlü şehirlerinden biridir. az önce bahsettiğim tarihi bir seçim.Türk Personel Partisi’nden Muğla’dan milletvekilleri mecliste bize yakışır.Her zaman birlikte çalışacağız ve bunu başaracağız.

“BU KEZ İZLEMEKTEN GURUR DUYUYORUM”

Birinci sıra milletvekili adayı Mehmet Aslantuğ, şunları söyledi:

“Benim için siyaset değil, bir haysiyet çabası. Bu haysiyet mücadelesinde en doğru yerdeyim sanırım sizler gibi. Hak ve özgürlüklerin, doğanın insana emanet ettiği tüm travmalar tabi ki. , diğer canlılar, sosyal durum ve yaşadığımız tüm travmalar hayırseverlik anlayışına teslim edilmiş ve adeta yönlendirilmiştir.” Türkiye Kurmay Partisi, çalışma ortamından gerçek yaşamına yeni bir yolculuğa çıkıyor. onurlu yurttaşlar, onurundan da vazgeçmiş inşa edilmiş bir devletle buluşmak üzere, farklı bir zamanda bir kez daha mühürlendi. Hepiniz gibi ben de bu zamana tanıklık etmekten gurur duyuyorum.”

“FARKLI BİR SİYASİ SÖYLEŞİMİN TEMSİLCİSİ OLMAYA ÇALIŞIYORUZ”

İkinci sıradaki Milletvekili Adayı Mehmet Yapıcı ise şunları söyledi:

“Klasik siyasi figürler değiliz ve olmayacağız. Biz burada günlük benliğimizle, kadro kılığında, kalabalıklar halinde yürüyoruz, gücümüzü sergiliyoruz ve ataerkil toplumu bize dayatıyoruz. Burada kurdele kesmeyeceğiz, sığdırmaya çalışmayacağız. 20 kişiyle yan yana durarak bir fotoğraf karesinde. Uğraşmaya çalışmayacağız. Burada farklı bir siyasi telaffuzun temsilcisi olmaya çalışıyoruz.”

Kaynak: ANKA / Yerel

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu