Haber

Depremde ağır hasar gören künefe salonuna hüzünlü gözlerle baktı.

Depremde ağır hasar gören künefe salonuna hüzünlü gözlerle baktı.

Antakya’da meydana gelen depremde işadamı Mehmet Avcı’nın 5 iş yeri kullanılamaz hale geldi.

200 milyona yakın para kaybeden Avcı, künefe salonuna hüzünle baktı.

HATAY – Hatay’daki depremde künefe salonunun da aralarında bulunduğu 5 işyeri ağır hasar gören 65 yaşındaki iş adamı Mehmet Avcı, geçtiğimiz günlerde tefrişini yaptığı işletmesine hüzünlü gözlerle baktı. Yaklaşık 200 milyon lira zarar eden Avcı, hayatın zor olacağını ancak her şeyin daha iyi olacağını kaydetti.

En büyük tahribatın Kahramanmaraş’ta 6 Şubat’ta meydana gelen depremlerde yaşandığı Hatay’da ticaret ve gastronominin merkezi Tarihi Uzun Çarşı ve çevresi yıkıldı. Kenti ziyaret eden yerli ve yabancıların uğrak yeri olan künefecileriyle ünlü caddelerdeki işyerleri ya yıkıldı ya da ağır hasar gördü. 65 yaşındaki Mehmet Avcı’nın 1,5 yıl önce 2,5 milyona döşediği künefeci salonu da ağır hasar gördü. Avcı, çevresinde yıkım sürecini başlatan müessesesine geldi ve ona mahzun gözlerle baktı. Depremde 5 işyerini kaybeden Avcı, yaklaşık 200 milyon liralık zararın yaşandığını kaydetti.

“Bugün hepsi gitti”

Boğazında düğümle konuşmasına başlayan Mehmet Avcı, tarifsiz bir şok ve acı yaşadığını kaydetti.

Hayatta olduğu için şükreden Avcı, “Bundan sonraki hayatımız çok zor ama umarım her şey güzel olur. Antakya’nın durumunu ancak Antakya’nın durumunu görenler bilir. Bölgede kafe ve künefe salonu olarak hizmet veriyorduk. 4 katlı iş yerimi yaklaşık 2,5 yıl önce 2,5 milyon maliyetle döşedim.” Ben yaptım. Ama bugün hepsi gitti, hayatta olduğumuza şükrediyoruz. Burada ağırlıklı olarak künefeciler vardı. Her taraf dağıldı ama biz bizden geriye kalanları toplamaya çalışıyoruz” dedi.

“200 milyon hasar”

Mümkün olduğunca hayata dönmeye çalıştıklarının altını çizen Avcı, “Sadece bu işte 5 milyona yakın zararım var. Binanın kıymetini bilemem. Normalde züccaciye olarak beş mağazamız vardı. Bir oda kaldı. Sağlam. Diğer işyerlerimde yıkılacağını düşünüyorum. Benim zararım 200 milyonu bulur. “İş yeri yapmayı planlıyoruz. Her şey gönlünüzce olsun” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu