Haber

Şanlıurfa’daki Engelli Dernekleri İsrail’in Gazze Saldırılarını Kınadı

Şanlıurfa’da bir araya gelen engelli dernekleri üyeleri, yaptıkları basın açıklamasıyla İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırılarını kınadı.

Şanlıurfa’da toplumun her kesiminden İsrail’e tepkiler ve Filistin’e destek açıklamaları yapılmaya devam ediyor. Kentte faaliyet gösteren engelliler derneğinin liderleri ve üyeleri Haliliye ilçesindeki Ahmet Bahçıvan İş Merkezi önünde bir araya geldi. Burada bir araya gelen dernek liderleri ve üyeleri, ellerinde Filistin ve Türk bayraklarıyla Gazze’ye destek açıklaması yaptı.

“İsrail zulmüne ‘dur’ demek için toplandık”

Grup adına açıklama yapan Şanlıurfa Bedensel Engelliler Spor Kulüp Başkanı Veysi Fırat, İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırılarını tüm engelli bireyler olarak kınadıklarını ve Gazze halkının yanında olduklarını söyledi. Fırat, “Bugün engelli derneği liderlerimiz ve üyelerimizle birlikte İsrail’in zulmüne ‘dur’ demek, Filistinli kardeşlerimize destek olmak, sesimizi oradan oraya duyurmak için bir araya geldik. Dualarımızı gönderdik, Allah bizi görüyor ve görüyor. Bizi hissetsinler, biz buradayız.” “Biz onları çok iyi anlıyoruz. Biz onları unutmadık, onlar da bizi unutmasınlar. Filistinli kardeşlerimizin yanındayız. İsrail’e ve İsrail’i destekleyen tüm ülkelere lanet ediyoruz, lanetliyoruz. İnşallah ümmet zafere ulaşacaktır. Bu savaşın sonu geldi” dedi.

Grup, açıklamanın ardından olaysız bir şekilde dağıldı. – ŞANLIURFA

gundogmushaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu