Haber

Dacia SUV ailesine yeni donanım: Extreme

Daçyamacera ve outdoor ruhuna sahip kullanıcılar için yeni Extreme donanım seviyesini tanıttı.

Jogger’s Extreme donanımında standart olarak sunulan Gelişmiş Yol Tutuş Kontrolü özelliği, kullanıcılara bozuk yollarda hareket özgürlüğü sağlıyor.

Spring Extreme modelinde yer alan yeni ELECTRIC 65 motor, gelişmiş bir sürüş deneyimi sunarken Duster, 4×4 versiyonunda sunulan Extreme donanım seviyesi ile SUV konforunu ve sürüş özelliklerini ön plana çıkarıyor.

Jogger ve Duster’ın Extreme versiyonları Türkiye’de Haziran ayında, Spring Extreme ise 2023’ün ikinci yarısında kullanıcılarla buluşacak.

Jogger’ın tüm donanım seviyeleri ile uyumlu olan ve yolcu kabinini birkaç dakika içinde yatak odasına dönüştüren Uyku Paketi, haziran ayı itibarıyla Türkiye’de de talep üzerine kullanıcıların beğenisine sunulacak.

Daçya Brüksel’deki Avrupa Otomobil Fuarı’nda Spring modelinin Extreme donanım seviyesinin özel bir önizlemesini gösterdi. Orijinal görünümü ile fark yaratan ve outdoor ruhuna uygun Extreme donanım seviyesi, Spring ile birlikte Jogger ve Duster modellerinde kullanıcıların beğenisine sunulmaya başlıyor.

Extreme donanımının getirdiği tasarım özelliklerinin ortasında, yeni gövde rengi Cedar Green (Jogger and Duster) ve Slate Blue (Spring), parlak siyah köpek balığı anteni (Jogger and Duster), model adı (Jogger and Duster) yer alıyor. tavan raylarında bakır kahvesi harfler ve tavan raylarında bakır kahvesi dokunuşlar (Spring), yan ayna kapakları ve jant kapaklarında bakır kahvesi dokunuşlar, bagajda bakır kahvesi Dacia logosu, ön kapılardaki topografik tasarım şeritleri, Ön kapıların ve ön çamurlukların ortasında Duster imzalı şnorkel (Spring ve Jogger), yanındaki sis farları bakır kahverengi dokunuşlar (Jogger) ve bakır kahverengi dokunuşlarla farlar (Spring), topografik olarak tasarlanmış kapı eşikleri (Spring ve Jogger) ), parlak siyah alaşım jantlar (Duster için 17 inç, Jogger için 16 inç), topografik tasarım ve kaplamalar B sütunları (Duster) ve bakır kahverengi şnorkel (Duster).

İç tasarım açısından, Extreme donanım seviyesinde (Jogger ve Duster) yeni bir gri döşeme türü olan MicroCloud, kapı panellerini ve koltukları (Jogger ve Duster) ve ön paneli (Jogger) kaplıyor. MicroCloud, iç öğeler (koltuklar ve diğer parçalar) için özel olarak geliştirilmiştir. Aşınma ve yıpranmaya karşı dayanıklı, kolay temizlenebilir, benzersiz kadifemsi bir görünüme ve dokunma hissi uyandıran güzel bir yüzeye sahiptir. Ayrıca ön koltuklarda kabartmalı Dacia Link amblemi, önde topografik tasarımlı kauçuk paspaslar, ikinci sırada (Duster ve Jogger) ve üçüncü sırada (Jogger) topografik tasarımlı kauçuk paspaslar, bakır kahve dekor kaplamalar ön kapı panelleri ve havalandırma ızgaralarının çevresinde, topografik desenli kapı eşikleri Vites kolu çerçevesinde bakır kahvesi dekor kaplama (Duster), vites kolu körüklerinde bakır kahvesi dikişler (Duster) ve üzerinde bakır kahvesi dekor kaplama (Spring) bulunmaktadır. ​​dolaşım ekranı çerçevesi.

ELECTRIC 65: Spring Extreme ile yeni bir motor

Dacia Spring, Extreme donanıma sahip tamamen yeni ELECTRIC 65 motoru (65hp / 48kW) sunar. Bu motor yalnızca Spring Extreme ile mevcuttur. Yeni motor, farklı bir şanzıman aracılığıyla tekerleklere aktarılan torku artırarak daha uzun menzil, daha fazla hızlanma ve toparlanma sağlıyor. Yeni ELECTRIC 65 motoru sayesinde Spring Extreme, WLTP karışık döngüsünde 220 km’lik bir menzil sunuyor.

Artırılmış Kullanım Kontrolü

Çamurlu, karlı veya kaygan yüzeylerde sürüş, iki tekerlekten çekiş ile güçlü olabilir. Dacia’nın akıllı Geliştirilmiş Çekiş Kontrolü çözümü, zorlu koşullarla mücadelede sürücüleri destekler ve daha fazla hareket özgürlüğü sunar.

Gelişmiş Yol Tutuş Kontrolü, Jogger’ın Extreme donanım seviyesinde standarttır. Orta konsoldaki bir düğme ile etkinleştirilir. Elektronik Stabilite Kontrolü (ESC) ayarlarını düzenleyerek tekerleklerin gevşek/zor yerlerde daha rahat dönmesini ve daha düzgün kavramasını sağlar.

Dacia’nın ikonik outdoor aracı Duster, dört tekerlekten çekiş seçeneğiyle sunuluyor.

Uyku Paketi

Uyku Paketi, InNature aksesuar serisinde ilk kez bir modül olarak sunuluyor. Tüm Jogger donanım seviyelerinde bulunan Uyku Paketi, yolcu bölmesini sadece birkaç dakika içinde yatak odasına dönüştürmeyi mümkün kılar. Bu çıkarılabilir aksesuar, tüm Jogger araçlarıyla uyumludur.

Toplamda 50 kilogramdan hafif olan pakette bir çift kişilik yatak, bir raf ve yardım almadan iki dakikadan daha kısa sürede kurulabilen bir saklama alanı bulunuyor.

Bu pratik ahşap aksesuar, birçok kullanıcının halen sahip olduğu kamp ekipmanını (soğutucu veya portatif soba gibi) tamamlamayı amaçlamaktadır.

Optimize edilmiş kargo kapasitesi

Bagaj kapağı kapatıldığında paket gizlenir ve Jogger normal bir 5 kişilik gibi görünür. Akıllı mühendisliği sayesinde paket meclisi (220 lt) olmasına rağmen her zaman depolama alanı imkanı sağlar. Logolu kapak kapatıldığında raf olarak da kullanılabilir.

Arka kapılardaki kayar yatak sistemi 190 cm x 130 cm ebadında şilte içermektedir. Bu kurulum, en az 60 cm genişliğinde tavan boşluğu sağlar.

Dacia’nın InNature Uyku Paketini tamamlayanlar, ışık ve mahremiyet kontrolü için tüm pencerelerde güneşlikler ve bagaj açıkken Jogger’a bağlanarak ekstra uyku alanı sağlayan akıllı bir çadırdır.

Uyku Paketi, Türkiye’de haziran ayı itibarıyla talep üzerine kullanıcılara sunulacak.

>

Kaynak: Carmedya.com / Araba

yavuzeli-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu