Haber

Bugün ne oldu? Günün En Çok Konuşulan ve Tartışılan Haberleri ile Sosyal Medya Gündemi (30 Mart 2023)

30 Mart 2023 tarihinde dünyada ve Türkiye’de yaşanan son dakika gelişmeleri ve sosyal medyada en çok konuşulan gündem konularını sizler için derledik.

YÖK Başkanı Erol Özvar, üniversitelerin 3 Nisan’da açılacağını, dileyenlerin okula gidebileceğini, devam zorunluluğunun olmayacağını açıkladı.

ÖSYM Lideri Prof. Dr. Bayram Ali Ersoy, Yüksek Öğrenim Kurumları Sınavının (YKS) Hatay, Malatya, Kahramanmaraş ve Adıyaman’da yapılmasına karar verildiğini açıkladı.

Batman’da bir sokak röportajında ​​’Erdoğan’a dokunurlarsa kafasını kesmeye hazırız’ diyen kişi polis ekipleri tarafından gözaltına alındı.

Almanya, ülkeye alınması planlanan işçilerle ilgili yeni kuralları belirledi. Almanya’nın nitelikli ve niteliksiz tüm insanlara kapılarını açacağı öğrenildi.

Cinsel istismar skandalıyla ülke gündemine oturan İsmailağa Cemaati’ne bağlı Hiranur Vakfı, yasa dışı yapılanmalara damga vuran İBB’ye açtığı davayı kaybetti.

Cinsel istismar ve taciz skandalıyla gündeme gelen Hiranur Vakfı’na ait kaçak yapılar, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ekipleri tarafından yıkıldı. Kaçak yapıları İBB tarafından mühürlenen vakıf, mahkemeye başvurdu.

Millet İttifakı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, eski Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer’i evinde ziyaret etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kahramanmaraş merkezli depremlerde 850 bin kişinin uzuvlarını kaybettiğini söyledi. Ancak AFAD yaralı sayısını 107 bin olarak bildirdi.

Hizbullahçılar tarafından katledilen Diyarbakır Emniyet Müdürü Gaffar Okkan’ı sosyal medya hesabından hedef alan HÜDA-PAR Genel Başkan Yardımcısı Hamdullah Tasalı’nın, “Gaffar Okkan, polis üniforması giyerek görevi boyunca PKK’ya hizmet etti” açıklamalarıyla ortaya çıktı. “, terör örgütü Hizbullah’a üye olmaktan yargılanıyor. çıktı.

Hizbullah lideri Hüseyin Velioğlu’nun 2000 yılında öldürüldüğü operasyonu yöneten Niyazi Palabıyık, örgüt hakkında açıklamalarda bulundu. Yüz yüze yapılan operasyonda yakalanan örgütün siyasi yetkilisi Edip Gümüş’ün serbest bırakıldığını hatırlatan Palabıyık, “250 kişinin katili 11 yıl sonra nasıl oluyor da serbest kalıyor?” söz konusu.

Antalya’da ‘üçlü ilişki cinayeti’ olarak bilinen vahşete istenen cezalar belli oldu.

haberarhavi.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu